Jak wybudować dom własnymi rękami i własnymi zasobami? Część 4.

Budowa domu - stan surowy

Fundamenty. Po załoga strona wydobywa fabułę, zaczniesz pracę kładąc fundamenty. Typ i konstrukcja fundamentu będzie zależeć od wielkości domu, ziemi, w którym jego położył, lokalne przepisy budowlane, oraz czy Twój dom będzie miał piwnicę. Najbardziej zalecane i najsilniejszy rodzaj fundamentu jest betonowym bloku. Załoga wykopu powinien najpierw badania i udziałów wymiary fundamentu i wykopać go do żądanej głębokości, a następnie wyrównaj je na realne powierzchni, czasem nakładania brudu i żwiru do budowy na.

Najpierw fundamenty – pierwszy krok do stanu surowego

 Wlać betonowe fundamenty, na których można budować. Są one używane w celu rozprowadzenia masy równomiernie i być nieco szersza niż ścian fundamentowych, tworząc obwód domu.

Zbuduj pracę formularz i wypełnić betonem. Praca forma jest w zasadzie formy do betonu, używane wlać do i wyjąć po związaniu betonu. Alternatywnie, fundacja blok może być określone, które nie zostaną usunięte, w takim przypadku będziesz intarsji prętów zbrojeniowych w bloku i wypełnić luki w bloku z betonu.
Grubość fundamentu być określone dokładnie przez konstruktora, biorąc pod uwagę wysokość ściany i obciążenia, jakie będzie ponosić, zarówno w odniesieniu do samego budynku, jak również siły ciężkości, wiatru i Ziemia, która wpływa na strukturę.

Ustaw linie do budowania

Ustaw linie zabudowy. Oznacza to wprowadzenie albo deski rzadkiego ciasta lub słupki narożne na każdym rogu domu fundamentu do poziomu i mierzyć się fundament. Użyj tranzytowego lub budowlane poziom, aby upewnić się, że linie budowlane są poziom i kwadratowe, i sprawdzić przez pomiar kąta w kąt, po przekątnej, aby upewnić się, że ściany i rogi są kwadratowe.

Budowa domu
Zainstalować wybrany rodzaj podłogi. Istnieją dwa rodzaje wspólne podłogowe, zwane „płyty od gatunku” lub „molo i wiązki / belek” podłogi. Przed wylaniem płyty stropowej, czego potrzebujesz, aby zainstalowaniu upewnić ostre linie hydrauliczne, tak, że są one prawidłowo umieszczone. Po płyta wylewa, to będzie za późno, aby wyregulować.

Na podłodze płyty-na-klasy, tworzą się na oparcie do odpowiednich specyfikacji i świeckich prętów zbrojeniowych. Ogólnie rzecz biorąc, te podłogi są na fundamentach betonowych bloków. Po instalacji wodno-kanalizacyjnych rough-ins, zasypka wokół fundacji z brudu i żwiru, ubijanie go odpowiednio. W tym miejscu możesz także wstępne przygotowanie do termitów i zainstalować barierę wilgoci.
Na off-klasy lub klasy powyżej podłogi, położyć się i zainstalować podłogi drewniane pomosty i zainstalować legary podłogowe systemu kadrowania do odpowiednich specyfikacji. Zainstaluj Podłoże / wykończenie podłogi desek.

Rama ścian domu. Musisz ułożyć linie ścian na podłodze, zaczynając od jednego rogu, zaznaczając swoją dolną płytę (zwany próg szczura), aby dołączyć do zakotwiczenia śruby.

Podczas pracy, zaznacz położenie drzwi, okien i wnętrz narożników na parapecie. Należy używać specjalnych łączników metalowych / paski na podłodze i szczyty murów zgodnie z wymogami kodeksu burz i trzęsień ziemi dla proofingu.
Użyj trójniki na skrzyżowaniach ścian, znaczne nagłówki otwory w ścianach nośnych i pozostawić miejsce na każdym szorstkiej otwarcia dla funkcji do zainstalowania.

Ściany muszą być równe – sprawdź je dokładnie

Wyrównaj ściany i podeprzeć bezpiecznie. W razie potrzeby zainstaluj poszycie. W przeciwnym razie, należy użyć metalowych pasów blachy do przekątnej Brace wszystkich zewnętrznych narożników ścian. Upewnij się, że wszystkie kołki (pionowe członków kadrowania, zwykle 5 cm na 10 cm nominalnej tarcicy, klasyfikowane standardowej lub lepsze) są bezpiecznie przybity w miejscu, w prostej i placu do linii ściany.

Rozłóż znaki do ustawiania swoich wiązary dachowe. Możesz trzymać wykadrować dach, cięcia i montażu krokwi i belek sufitowych siebie (zwłaszcza, jeśli chcesz użytkowej poddasza). Gotowe wiązary są jednak zaprojektowane z lżejsze, mniejsze tarcicy dla maksymalnej wytrzymałości. Istnieje kilka kratownice na strychach z piskliwym dachów i okien dachowych, jak i bardziej tradycyjnych dachach. Zbadaj swoje możliwości i wybrać coś, co działa dobrze dla Twojego domu.

Ustaw każdy kratownicę w odpowiednim miejscu. Zazwyczaj oznacza to 61,0 cm od siebie, czasami 40,6 cm do struktur kij stężenia. Dołączyć pliki huragan lub inne złącza, aby je zabezpieczyć, pion centrum każdej kratownicy i tymczasowo obsługiwać je z rat run stężeń w pobliżu szczytu.

Zainstaluj przekątnej szczyt wzmacniającą na dachu ze szczytem kończy zapobiec ramy dachu z opierając się podczas instalacji desek dachu. Dla dachem, zainstaluj król hip krokwie i krokwie, uważając, aby zachować sąsiadujący płaszczyznę dachu spójna i prosta.


Pokładzie sub-desce rozdzielczej, a końce każdej krokwi. Zbuduj  wspierać szczyt zwis i dwuspadowy facia deski, jeśli są stosowane. Pokład kratownice lub krokwie z Sklejka, tarcica nici lub nominalna drewno budowlane, takie jak 2,5 cm x 15 cm na pióro i wpust deski.

W obszarach, gdzie silny wiatr lub śnieg załadunek (akumulacja) jest możliwe, upewnij się, że Pokrycie dachu jest zabezpieczony i jest w stanie wytrzymać te strukturalnie do poważnych sił i warunków. Stosować odpowiednie usztywnienie i elementów złącznych w tym zakresie prac.

Warto zadbać o nałożenie papy

Zainstaluj papy do użycia jako bariera wilgoci. Aby upewnić się, że elementy nie ustawić z powrotem, jak pracujesz, ważne jest, aby zainstalować barierę wilgoci na dachu, nawet zanim zostanie zakończona. Użyj 6,8 kg lub 13,8 papy papy paznokcie, simplex i pinezki dachowe plastikowe ograniczona lub filcowania pinezki, aby ją zabezpieczyć. Rozpocznij filcowania desek na dolnej krawędzi, co pozwala powiesić się lekko, i pokrywają się kolejnych warstw zachować wodę z coraz pod tę barierę wilgoci.

Zainstaluj zewnętrzne bocznic i zewnętrznych funkcji, takich jak okna i drzwi. Wiele miejsca wymagają pewnego rodzaju metalu miga, aby zapobiec przedostawaniu się wody i brzegów szczyty, ale być może uda się je uszczelnić wystarczająco z masy uszczelniające, jeśli jest to dozwolone i jesteś w stanie.

Zainstaluj ostatecznej dach. Możesz wybrać malowane metalowych paneli, walcowanie utworzony do długości potrzebnych na miejscu, lub gontem, płytek terakotowych, lub innych materiałów, w zależności od preferencji, kosztów i produktów firmy dostępnych w danej lokalizacji. Zastanów się kalenicą, poddasze wentylatorów wyciągowych, wentylowane lukarny i inne detale architektoniczne, które mogą zwiększyć komfort domu, jednocześnie zmniejszając koszty chłodzenia w gorących klimatach.