Jak wybudować dom własnymi rękami i własnymi zasobami? Część 3.

Racjonalna budowa domu - poradnik

Zabezpieczenie kredytu budowlanego. Jeśli jeszcze nie rozpoczął ten proces, gdy zabezpieczenie ziemi, trzeba znaleźć sposób na sfinansowanie projektu i kredyt budowlany jest najbardziej zalecane metody postępowania. Ubiegać się o pożyczkę budowlanego przez wypełnienie wniosku kredytowego, zwanego tysiąc trzy i przedłożenie go oficer pożyczki wraz z raportu kredytowego Wypełniony wniosek pożyczki będą musiały zawierać informacje, takie jak

Rodzaj kredytu wymagane
Kwota pieniędzy wymagane
Twoja obecna sytuacja dzienny
Twój numer ubezpieczenia społecznego

Ubezpieczenie na dom – to podstawa

 Uzyskać ubezpieczenie budowy. Do zaangażowania się w projekt homebuilding, musisz trzy rodzaje ubezpieczenia związane z budownictwem, z których niektóre mogą być dostarczone przez producenta, z których niektóre nie, w zależności od stanu, w którym żyjesz i charakteru zamówienia można ‚ve podpisał. Zazwyczaj nie jest to wymagane, aby zapewnić:

Przebieg Ubezpieczenie Prace budowlane na pokrycie nieprzewidzianych strat, w tym przed uszkodzeniami od pożaru, wypadku, wandalizm i złośliwe psoty.
Ogólne ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest czasami przewidziane przez producenta, a czasami nie. Jest to kompleksowy zakres odpowiedzialności przed wypadkiem na miejscu pracy. Należy zatrudnić tylko budowniczych, którzy świadczą tego ubezpieczenia się, jak może to być bardzo kosztowne i może wskazywać na marnej jakości wykonania, jeśli budowniczy nie zapewnia go.
Wypłata odszkodowania robotnika jest konieczne, jeśli budowniczy zatrudnia własnych pracowników. Jeżeli praca jest zlecona (powszechna praktyka) trzeba zapewnić robotnika komp i budowniczy musi napisać list potwierdzający, że nie mają pracowników, a nie zapewni odszkodowanie.

Musisz mieć pozwolenia na rozpoczęcie działań budowlanych

 Zapewnić odpowiednie pozwolenia na budowę. Pozwolenie na budowę jest podstawowym wymogiem w wielu dziedzinach, szczególnie w przypadku trwałej konstrukcji. Aby to uzyskać, musisz podać szczegółowe rysunki architektoniczne, specyfikacje obciążenia inżynierii i inne materiały do ​​swojej państwa Departament Mieszkalnictwa. Jest prawdopodobne, potrzebny będzie również następujące przestrzegania lokalnych przepisów i wymogów zagospodarowania przestrzennego poprzez uzyskanie:

Zezwolenie septycznego zbiornika
Zezwolenie na elektryczne
Pozwolenie wodno-kanalizacyjnych
Mechaniczny (HVAC lub klimatyzacja) zezwolenie na

Można również stwierdzić, które są wymagane do ubiegania się i otrzymywania pozwolenia środowiskowego i / lub uderzenia. Mając na lokalizację dom oznaczony przed uzyskaniem swoich zezwoleń pozwoli pracować szczegóły w procesie ochrony środowiska pozwoleń.

Przygotuj szacunkowy podział kosztów (EBC). Jest to podział poszczególnych kosztów budowy domu. Fundacja, drewno budowlane, kadrowanie, kanalizacja, ogrzewanie, elektryczne, malowanie, a zysk builder, itd Po wynająć budowniczy, na ogół będą one wypełnić ten formularz, aby pokazać Ci dokładnie, co to będzie kosztować, aby zbudować swój nowy dom.

Materiały Cena budynek w okolicy. Ile wynosi koszt drewna w potencjalnym obszarze? Pracy? Winylu? Jest to pomocne, aby dać pewne choć, jak bardzo proces zakończy się kosztuje, oprócz samego zakupu gruntów. Postaraj się, aby szacunkowe, ile to będzie kosztować zbudować rodzaj domu chcesz zbudować w miejscu bierzesz pod uwagę.

Sposób na zaprojektowanie domu


Zdecyduj, ile rzeczywistej konstrukcji można zrobić samemu. Budowa domu wiąże się kilka konkretnych transakcji w celu zapewnienia wysokiej jakości pracy, więc lepiej jest mieć wyszkolonych rzemieślników wykonywać rzeczy nie jesteś w stanie zrobić na poziomie eksperta. Prawdopodobnie można pomalować dom i umieścić płyty gipsowo-kartonowej siebie, ale może chcesz wynająć te prace na zewnątrz. Postaraj się znaleźć równowagę ekonomiczną i praktyczną pomiędzy robi projektom się zaoszczędzić pieniądze i wypożyczaniu bardziej skomplikowanej i trudnej pracy. Rozważyć wynajęcie:

Pracownicy serwisu, aby wyczyścić i klasy gruntów, przygotowywać go na budynku
Murarze stworzenie podstaw
Szorstki twórcy do wykonywania stolarki, ramki na ściany, i zainstalować kratownice lub pamięci pruskiego krokwie
Blacharstwo zainstalować dach i ocieplić dom
Elektryków, hydraulików, pracowników HVAC zrobić trudną wewnętrzną pracę wyposażenia domu do życia
Tapicerka i wykończenie wnętrz cieśli dla prac projektowych
Podłogi instalatorów położyć dywan, parkiet dębowy, lub płytki

Rozważyć wynajęcie budowniczy na umowie. Wszystko będzie łatwiejsze, jeśli zatrudnić doświadczonego konstruktora, aby nadzorować projekt. Nie musisz się martwić, robi wszystko sam, wynajęcie poszczególnych zadań i zabezpieczenie samodzielnie zezwoleń. To także znacznie łatwiejsze do zabezpieczenia kredytu na budowę, jeśli pracujesz z doświadczonym budowniczym, który może zawierać oświadczenie, CV, bankowych i doświadczenie referencje, podział kosztów pozycja przewidywanych kosztów (co stanowi EBC), wykaz materiałów, oraz . Umowa o budowę [6] Umowa powinna zawierać:

Poszczególne obowiązki każdej ze stron
Przewidywany termin rozpoczęcia i zakończenia projektu
Zapłata oczekuje przez producenta
Wypełniony szacunkowy podział kosztów (EBC), podpisane i opatrzone datą
Postanowienia dotyczące zmian