Gdzie budowane są mieszkania z ogródkiem pod Wrocławiem?

Rynek nieruchomości obfituje w ilości ofert, także proces szukania wymarzonego mieszkania jest dość czasochłonnym zajęciem. Jeżeli marzy się o mieszkaniu z ogródkiem, usytuowanym we Wrocławiu lub okolicach, na małym, zacisznym osiedlu, warto przyjrzeć się, jakie opcje są aktualnie do wyboru. Oto zestawienie najbardziej interesujących ofert deweloperskich.

Mieszkanie z ogródkiem we Wrocławiu

Poszukując mieszkania z własnym ogródkiem, warto zwrócić uwagę na ogłoszenia lokalnych deweloperów, oferujących szeregówki albo domy w typowo niskiej zabudowie. Pierwszą firmą, godną uwagi, jest Archicom, która realizuje kompleksowe osiedla mieszkaniowe, otoczone zielenią, usytuowane w różnych, atrakcyjnych częściach Wrocławia.

Osiedle Księżno mieści się zaledwie pięć kilometrów od starówki, w południowej dzielnicy Krzyki, Księże Małe. Składa się z siedmiu budynków wielorodzinnych, liczących maksymalnie cztery kondygnacje. Wszystkie dostępne mieszkania na parterze posiadają duży, wydzielony ogródek. Lokale są bardzo przestronne. Najmniejsze są dwupokojowe, które posiadają całościową powierzchnię pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Inwestycja została już zrealizowana, co jest ogromnym atutem. Wystarczy osobiście sprawdzić lokal i okolice, aby się przekonać, czy spełnia wymagania wymarzonego mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu[1].

Jeśli zależy na zamieszkaniu bliżej centrum miasta, ciekawą propozycją może być Rezydencja Szczytnicka. Reprezentacyjne osiedle znajduje się w samym Śródmieściu. Składa się z dwóch budynków wielorodzinnych, utrzymanych w niskiej, trzykondygnacyjnej zabudowie. Odpowiedzialnym za budowę apartamentowców jest deweloper Immobilo Group Sp. z o.o., słynący z bardzo drogich, ale wysokiej jakości inwestycji w centrum Wrocławia[2].

Tańszą opcją, lecz o podobnych walorach architektoniczno-estetycznych, będzie inwestycja VIVO Apartamenty, realizowana przez również lokalnego dewelopera IMK[3]. Osiedle mieści się w oddalonej o osiem kilometrów od centrum, dawnej dzielnicy Fabrycznej. W podobnej odległości od centrum znajduje się osiedle Małe Wojszyce, wznoszone przez wrocławskiego dewelopera Develia. Jest to ciekawa propozycja dla ceniących mieszkanie z ogródkiem, w budynku o kubaturze domu jednorodzinnego[4].

Mieszkanie z ogródkiem poza Wrocławiem

Kuszącą alternatywą dla wrocławskich zabudowań jest oferta mieszkań z ogródkiem, zlokalizowanych poza dużym miastem. Opty-Dom Development Sp. z o.o., działający lokalnie w miejscowości Kiełczów, realizuje drugi etap swojej najnowszej inwestycji, zwanej Aleją Lawendową. Jest to kameralne osiedle, składające się z pięciu budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

Cechą charakterystyczną jest bardzo niska, trzykondygnacyjna zabudowa, oferująca mieszkania dwupoziomowe w formie apartamentowców. W części dolnej lokale są wyposażone w oddzielne ogródki z częścią tarasową, zajmują parter oraz pierwsze piętro. Natomiast w części górnej posiadają balkony oraz kameralnie urządzone poddasza w formie antresoli. Mieszczą się na pierwszym oraz drugim piętrze.

Kiełczów jest jeszcze małą, lecz dynamicznie rozwijającą się miejscowością. Odległość od starówki wynosi tyle samo, co dojazd z przedmieścia, w przypadku okolic Wrocław Krzyki oraz Fabrycznej. Jednakże koszty poniesione za kupno i utrzymanie mieszkania w Kiełczowie są nieporównywalne niższe z wrocławskimi osiedlami. Jest to idealna inwestycja dla osób, poszukujących zacisznego miejsca do życia, spędzania aktywnego czasu wraz z rodziną i przyjaciółmi.

Mieszkanie pod Wrocławiem

Które mieszkanie z ogródkiem wybrać?

Dla osób marzących o swoim ogródku, najlepiej jest szukać mieszkania oddalonego od miejskiego zgiełku i intensywnego ruchu komunikacyjnego. Dla pracujących w centrum miasta, dojazd z małej miejscowości pod Wrocławiem może być trudny. Pomimo mniejszych opłat na życie, trzeba się liczyć z codziennym dojazdem samochodem do miasta, czyli ze wzrostem wydatków na benzynę. Należy dokładnie rozważyć wszystkie możliwości, wady oraz zalety wybranego mieszkania oraz dogodnej lokalizacji.

[1] https://rynekpierwotny.pl/oferty/archicom-sa/ksiezno-wroclaw-krzyki-ksieze-wielkie-7383/
[2] https://rynekpierwotny.pl/deweloperzy/immobillo-group-sp-zoo-3129/
[3] https://rynekpierwotny.pl/oferty/imk/vivo-apartamenty-wroclaw-fabryczna-maslice-11232/#search
[4] https://wroclaw.nieruchomosci-online.pl/male-wojszyce.html?2,mieszkanie