Zalety stosowania podmurówki betonowej

podmurówka

Odpowiednie ogrodzenie wokół domu jest niezwykle ważny elementem, o którym warto pamiętać. Stanowi ono fizyczne oddzielenie granic posesji oraz dodatkowo pełni funkcję ochronną – jest barierą dla potencjalnych włamywaczy i innych nieproszonych gości, na przykład dzikich zwierząt. Wybierając odpowiednie ogrodzenie, wielu ludzi kieruje się względami estetycznymi, aby było ono jak najlepiej dopasowane do stylu, w jakim wykończony został dom. Ważna jest również funkcjonalność oraz trwałość ogrodzenia, które zapewni zastosowanie podmurówki betonowej przy jego stawianiu. Co to takiego i do czego służy? Sprawdź!

Czym dokładnie jest podmurówka betonowa?

Podmurówka betonowa to innowacyjny sposób na poprawienie trwałości stawianego ogrodzenia. Jest ona bazą, dzięki której ogrodzenie staje się bardziej stabilne i ma ogromne wsparcie w postaci solidnego stelażu betonowego. Wykonuje się ją poprzez odpowiednie umiejscowienie słupków ogrodzeniowych, a następnie obłożenie ich specjalnymi łącznikami i płytami, które muszą być ułożone na dobrze wypoziomowanym gruncie. Tak przygotowany stelaż sprawi, że płot będzie o wiele bardziej stabilny i mniej podatny na czynniki zewnętrzne. Nie straszny będzie mu bardzo silny wiatr, podmywanie terenu wskutek ulewnych deszczy, ani inne trudne warunki atmosferyczne. Z takim stelażem, wykonanym z wysokiej jakości materiałów, będziesz mógł spać spokojnie i mieć pewność, że Twoje ogrodzenie nie przewróci się ani nie ulegnie zapadnięciu.

Wykonana z betonu podmurówka jest stosowana jako baza pod różne rodzaje ogrodzeń. Sprawdzi się przede wszystkim jako wsparcie do płotów wykonanych z paneli ogrodzeniowych, a także przy modelach sztachetowych oraz wykonanych z wysokiej jakości siatki ogrodzeniowej o odpowiedniej wysokości i gęstości oczek. Wybierając elementy do montażu płotu oraz samą podmurówkę, warto zdecydować się na produkty od sprawdzonego producenta, które będą gwarancją wysokiej jakości i trwałości – jednym z nich jest PHU Frankowicz z Łysomic pod Toruniem, posiadający bogatą ofertę usług związanych z ogrodzeniami i bazami pod nie. Taka podmurówka na pewno zagwarantuje Ci solidność przez wiele, wiele lat. Powinna być ona również estetycznie wykończona, aby dobrze prezentować się wizualnie i odpowiednio współgrać z innymi elementami wykończenia – zarówno płotu, jak i samego domu oraz ogrodu. Pozwoli to na zachowanie ładu i porządku oraz zadbanie o spójność wizualną całego terenu wokół posiadłości.

Jakie są zalety podmurówki i przed czym może nas uchronić?

Podmurówka betonowa posiada wiele zalet, które przemawiają za tym, aby ją stosować podczas stawiania ogrodzenia, i sprawiają, że ta baza pod płot cieszy się coraz większą popularnością. Można stosować ją zarówno przy ogrodzeniach o niewielkiej powierzchni, jak i przy stawianiu płotów odgradzających naprawdę duże tereny, na przykład parkingi oraz magazyny firmowe, a także ogromne posiadłości z ogrodem. Dobrze przymocowana podmurówka będzie skutecznie chronić płot przed szkodliwym wpływem zmiennej pogody oraz przed działalnością człowieka, ale nie tylko. Uniemożliwia ona również wrastanie roślinności pod ogrodzenie i jego obluzowywanie się w ziemi, ze względu na mocne korzenie drzew czy krzewów, które mogą naruszać jego strukturę. Rośliny nie będą mogły również wrastać w ogrodzenie i tworzyć nieestetycznego efektu, szczególnie gdy na zimę uschną lub zmarzną. Podmurówka to także sposób na wzmocnienie całej konstrukcji i znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia korozji ogrodzenia.

pies
Jej obecność sprawia również, że dzikie zwierzęta, czy pies sąsiadów, będą miały bardzo utrudnione zadanie w kwestii wykonywania podkopów. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że nieproszony gość na czterech łapach dostanie się do Twojego ogrodu i zniszczy piękny trawnik lub kwietniki.