Wygodne budowanie dzięki przenośnym szalunkom ściennym

Budowa przy użyciu szalunków

Proces budowania domów, oraz innych budynków zdecydowanie jest procesem skomplikowanym, do którego trzeba zaangażować osoby kompetentne i znające się na swoim fachu. Na szczęście są sposoby na to, aby budowanie domów stało się prostsze i wygodniejsze. Co takiego można zatem zrobić?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad zainwestowaniem w przenośnie szalunki ścienne. Gotowe rusztowania zdecydowanie zwiększają szybkość stawiania budowli i sprawiają, że praca nad budynkiem idzie dużo łatwiej oraz precyzyjniej.

W czym mogą pomóc przenośne szalunki ścienne?

W większości budowli, szalunki ścienne powstają tuż przed powstaniem ściany i są robione specjalnie pod nią. Są one wykorzystywane wszędzie tam, gdzie wykonywane są betonowe prace budowlane. Nie ważne, czy mowa jest o budowie domu, czy też innego rodzaju budynku.

Niemniej jednak, zamiast inwestować czas i pieniądze w nowe szalunki ścienne, które po pewnym czasie zostałyby zdemontowane, warto jest zainwestować w szalunki przenośne, które już niejeden raz były wykorzystywane w budownictwie.

Ogromną zaletą przenośnych szalunków ściennych jest to, że występują one w każdym możliwym rozmiarze, więc nie jest ważne to, czy budujesz mały, czy też duży budynek. W dobrych firmach takich jak KBS Construction szalunki o odpowiednim rozmiarze zostaną ci dobrane przez specjalistów, którzy zmierzą to, co zmierzyć trzeba.

Ważne jest także to, że szalunków przenośnych nie musisz kupować, ponieważ są one także dostępne do wypożyczenia. Dzięki temu, nie musisz wydawać ogromnych ilości pieniędzy na kupowanie nowych, które po wykonanej pracy zostałyby po prostu zniszczone lub oddane komuś innemu.

Wykorzystanie szalunków ściennych

Jak wygląda proces stawiania budynku?

Oczywiście cały proces powinien rozpocząć się od przygotowania gruntu, na którym miałby spocząć nowy budynek. Może to oznaczać dokładne oczyszczenie go z chwastów, czy też zburzenie starego budynku, który jest w danym miejscu.

Po tym czasie, trzeba zdecydowanie zabrać się za wykopywanie i wylewanie fundamentów, które są najważniejszą częścią budynku. To właśnie na nich wszystko się opiera, to dzięki nim budynek ma szansę stanąć i być bezpiecznym.

W Stanach Zjednoczonych często pomija się stawianie fundamentów, przez co budynki nie są wystarczająco odporne na różnego rodzaju wariacje pogodowe.

Już na tym etapie powinny pojawić się na budowie szalunki, które ułatwią stawianie piwnicy. Warto mieć świadomość, że szalunki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które wytrzymają proces stawiania budynku.

W firmach oferujących tego typu produkty, można znaleźć szalunki ścienne wykonane z wielu, różnych materiałów, dzięki czemu z pewnością będziesz mieć z czego wybierać.

Przenośne szalunki ścienne – z czego mogą zostać wykonane?

Jest kilka popularnych materiałów, z których mogą zostać wykonane przenośne szalunki ścienne. Przede wszystkim, może to być sklejka szalunkowa topolowa, która pokryta jest filmem fenolowym.

Jest to najpopularniejszy materiał na budowę szalunków. Taka sklejka jest produkowana w Chinach, dzięki czemu jest ona najwyższej jakości i może ona zostać dostarczona nawet w największych ilościach. Grubość takiej sklejki to 21 mm.

Kolejnym materiałem, z którego mogą  być wykonane przenośne szalunki ścienne jest płyta trójwarstwowa świerkowa. Produkcja tego materiału odbywa się z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych drzew. Jak sama nazwa wskazuje, ma trzy warstwy, które są klejone między sobą metodą krzyżową. Na zewnątrz, powierzchnia takiej płyty jest zabezpieczona za pomocą żywicy melaminowej.

Kolejnym materiałem jest sklejka szalunkowa brzozowa, na której powłoka ochronna nakładana jest na gorąco, pod wysokim ciśnieniem. Bazą powłoki jest papier, który nasycony jest żywicą fenolową. Najczęstsze grubości takiej sklejki to: 9, 12, 15, 18, 21 mm, chociaż na zamówienie mogą być wykonane inne rozmiary tej sklejki.

Ostatnim materiałem, który wykorzystywany jest do budowania przenośnych szalunków ściennych, jest płyta OSB-3. Jest ona wykonana z materiału drewnopochodnego i wyprodukowana zgodnie z normą EN 300. Jest ona niezwykle wytrzymała i odporna na uderzenia. Daje dobrą izolację cieplną, akustyczną, a poza tym pozwala zachować zarówno kształty, jak i wymiary.