Prace dociepleniowe – kiedy je wykonywać?

ocieplenia elewacji wrocław

Prace dociepleniowe to bardzo ważny element w procesie powstawania lub też modernizacji budynku, który należycie wykonany, będzie dobrze spełniał swoje zadanie. Ważne jest zwrócenie uwagi na najważniejsze kwestie dotyczące zastosowania systemów docieplenia budynku, takie jak: odpowiedni czas na wykonanie prac, rozważenie tego, czy będzie możliwość wprowadzenia przerw budowlanych w razie takiej potrzeby oraz wielu innych czynników. Gdzie szukać fachowców do przeprowadzenia prac dociepleniowych we Wrocławiu?

Najlepszy czas na wykonywanie prac dociepleniowych

Doświadczeni budowlańcy zapewniają najwyższą jakość wykonywanych usług w zakresie wykonywania fachowych systemów dociepleniowych, dzięki którym przyjemność korzystania z pomieszczeń będzie jeszcze większa. Jak wiadomo, dobrze wykonana izolacja nie tylko utrzymuje odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku oraz zapewnia oszczędności w wydatkach poniesionych za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym, lecz także zmniejsza poziom docierających z zewnątrz hałasów, co z kolei przekłada się na lepszą jakość snu, niezakłócanego niepożądanymi czynnikami. A jaka jest najlepsza pora na wykonywanie prac dociepleniowych? Oprócz konkretnej pory roku, ważna jest też inna kwestia. Ocieplenia wykonywane z użyciem styropianu oraz wełny mineralnej znane są już od co najmniej 40 lat, zatem jeśli nasz dom jest nieco starszej daty, a wykonania prac dociepleniowych nie pamiętają nawet najstarsi domownicy, warto pomyśleć o wykonaniu docieplenia spełniającego współczesne normy dla budynków mieszkalnych. Zaś w kwestii pory roku, najlepsza oczywiście jest pora obejmująca okres od wiosny aż po wczesną jesień. Nie licząc załamań pogody, jakie zdarzają się raz na jakiś czas, pogoda jest wówczas najbardziej optymalna. Najlepsza temperatura to ta mieszcząca się w przedziale od 5 do 25 st. Celsjusza przy bezwietrznej, suchej pogodzie. Najlepsze są oczywiście słoneczne dni, lecz słońce również nie być zbyt intensywne. Nadmierne upały nie służą ani pracownikom, ani wykorzystywanym materiałom.

Kto powinien podejmować decyzję o dociepleniu budynku?

Decyzje podejmowane odnośnie wykonanie prac dociepleniowych leżą oczywiście w kwestii właścicieli, lecz chodzi tu o przeprowadzenie audytu energetycznego. Pozwoli to na ustalenie, w jakim stanie obecnie jest budynek i w zależności od tego, czy jest to budynek powstały stosunkowo niedawno, czy też ma już on swoje lata, na dobranie właściwego rodzaju prac dociepleniowych przy zastosowaniu odpowiednich materiałów oraz metod. Najbardziej znane metody to lekka mokra oraz lekka sucha.

pracownik budowlany

Zaletą metody lekkiej suchej jest przede wszystkim prostota jej wykonania. Nie trzeba też szczególnie martwić się o to, jak jest pogoda, więc metoda ta jest dobrym wyborem, kiedy przerwanie prac budowlanych nie jest najlepszym pomysłem, a do zimy niedaleko. Metoda nie wymaga zastosowania klejów, zapraw ani żadnych innych elementów stosowanych na mokro, dlatego prace można wykonywać nawet w okresie zimowym.

Docieplanie budynków we Wrocławiu

W poszukiwaniu najlepszej firmy budowlanej w stolicy Dolnego Śląska, zapraszamy do skorzystania z usług firmy STYLBUD, wykonującej docieplenia budynków i ocieplenia elewacji we Wrocławiu i nie tylko. Wysokiej jakości rozwiązania, materiały oraz indywidualne podejście do klientów sprawią, że dobrany zostanie system dociepleniowy wykonany idealnie na miarę danego budynku. Firma współpracuje zarówno z firmami deweloperskimi, jaki i z klientami prywatnymi oraz spółdzielniami mieszkaniowymi, zatem skorzystać z usług firmy STYLBUD może właściwie każdy. Wykorzystanie najnowszej technologii w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem oraz szeroka wiedzą to połączenie gwarantujące sukces.