Minikoparki – niezastąpione przy pracach budowlanych

mikrokoparka

Proces powstawania budynku składa się z kilku etapów i wielu rodzajów prac. Najważniejsze z początkowych zadań to wyrównanie i wykopanie ziemi pod fundamenty. Ten element musi być wykonany idealnie według projektu. Następnie przechodzi się do wykopów mających na celu wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Podobnie sprawa wygląda w przypadku przyłączy energetycznych i gazowych. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek pomyłki.

Prace ziemne to bardzo ważny element budowy, najlepiej, więc zatrudnić specjalistów w tej dziedzinie. Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie minikoparki wraz z operatorem. Dzięki temu wszystkie niezbędne prace zostaną przeprowadzone w terminie.

Prace dla minikoparki

 

Minikoparki funkcjonują nie tylko na budowach domów. Znajdują zastosowanie w miejscach gdzie duża koparka się nie sprawdzi. Chodzi tu o wnętrza hal czy magazynów oraz miejsca o niskiej nośności gruntu. Firma świadcząca usługi minikoparką dostarczy wynajęty sprzęt własnym transportem.

Minikoparka to uniwersalna maszyna, która daje możliwość wykonywania wielu prac. Przykładowa oferta firmy budowlanej to:

  • Wykopy pod fundamenty domów
  • Wykonywanie przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych, energetycznych i gazowych
  • Izolacja fundamentów, rozwiązania drenarskie
  • Wykopy pod szamba, przydomowe oczyszczalnie, gruntowe wymienniki ciepła
  • Niwelacje terenu, korytowanie, wyrównywanie gruntu pod kostkę brukową
  • Nawadnianie terenu
  • Umieszczanie elementów infrastruktury i przewodów w gruncie

W niektórych ofertach można znaleźć jeszcze inne usługi. Są to na przykład izolacje fundamentów. Zakres oferowanych prac może jest bardzo szeroki.

Przygotowanie do prac minikoparką

Jeszcze przed zamówieniem usług minikoparką konieczne jest spełnienie kilku warunków. Bardzo ważnym spośród nich jest zdobycie stosownych zezwoleń na rozpoczęcie i prowadzenie prac ziemnych. Bez nich nie ma mowy o wykopach.

Po stronie zleceniodawcy leży również rozmieszczenie linii przebiegu wykopu. Wykopy pod fundamenty, wymagają dokładneminikoparkago zaznaczenia obrysu przyszłego budynku. Musi idealnie pokrywać się z projektem.

Zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcy wymaga też uzyskania informacji na temat instalacji już znajdujących się w gruncie. Linia wykopu nie może przebiegać przez istniejące elementami infrastruktury. Trzeba dokładnie wiedzieć, w którym miejscu się znajdują i zaznaczyć ich przebieg. Tu na pierwszy plan wysuwa się bezpieczeństwo pracowników, ale też istotne jest zabezpieczenie ważnych elementów infrastruktury przed zniszczeniem.

Łatwiejsze zadania

Każda inwestycja budowlana wymaga prowadzenia prac ziemnych.  Wykopy pod fundamenty lub pod przyłącza mediów to niektóre z nich. Nie ważne czy jest to dom jednorodzinny czy duża galeria handlowa, wykopy to ważny element, profesjonalne usługi minikoparką oferuje firma.