Jak wybudować dom własnymi rękami i własnymi zasobami? Część 1.

Budowanie własnego domu

Wybierz pożądane miejsce dla Twojego domu. Istnieje wiele czynników do rozważenia przy poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na której można budować swój dom. Pomyśl o miejscu chcesz żyć długoterminowych i pamiętać takie rzeczy jak.

Szczegóły dotyczące budowy domu, na które musisz zwrócić swoją uwagę

    Klimat. Szczególne względy muszą być wykonane na budowę w powodzi, huraganu, intensywnego ciepła, lodowate zimno i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych i klimatycznych.
Stabilność gruntu. Domy zbudowane na ruchomych piaskach, przybrudzony gleby lub innej niestabilnej ziemi prawdopodobnie nie w krótkim okresie czasu, chyba że są one zbudowane na specjalnych fundamentach lub palach.
Dostępność mediów. Jeśli masz zamiar mieć energię elektryczną, wodę pitną, telefon i inne udogodnienia, upewnij się, że te oferują ich dostawców mediów w danej lokalizacji.
Infrastruktury społecznej. Jeśli planujesz wychowywać dzieci lub masz dzieci, upewnij się, że szkoły dobrej jakości są dostępne. Sprawdź, czy jesteś w jurysdykcji policji do ochrony przed przestępczością, spójrz na odległości trzeba będzie udać się do nabywania podstawowych towarów, oraz czy pomoc medyczna jest w pobliżu.

 

Miejsce na budowę domu

Wybierz właściwość, na którym masz zamiar budować i go kupić. To może być przeszkodą, w zależności od kosztów, i swoich dostępnych środków. Budowa domu jest procesem kosztownym, ale zakup odpowiedniej nieruchomości jest również jedną z największych inwestycji tak samo ważne jak homebuilding. Zdecyduj, jak masz zamiar zapłacić za projekt budowlany idzie do przodu i rozpocząć ten proces z ziemi.

Niektóre budowniczych domu wybiorą, aby uzyskać kredyt na budowę na zakup ziemi i bezpiecznego finansowania dla projektu budowlanego. To wymaga, aby zawrzeć umowę z budowniczym lub wykonawcę, a pożyczka musi odwoływać CV tego budowniczego i służyć jako umowy pomiędzy Tobą a budowniczy, jak również źródła finansowania projektu. Aby to zrobić, trzeba poczekać, dopóki nie zatrudnił i weryfikowane budowniczy przed zakupem gruntów

Zadbaj o dobrą powierzchnię działki

 Mają tę właściwość, nadzorowany i ślad domu znajduje. To nie jest to absolutnie konieczne, zwłaszcza jeśli buduje się na dużej działce, ale jeśli nie ma żadnych wątpliwości co do linii własności, które to zrobić, aby zapewnić, że nie są naruszania własności sąsiada lub miasta. Będzie to przydatne w miarę postępów w procesie budowlanym.
Brać pod uwagę kwestie dostępu. Na dużych działkach, zwłaszcza, trzeba będzie ustalić trasę przez użytkowej podjazd, jeśli zależy na samochodzie do transportu. Spójrz na każdym małej powierzchni, które stają się nieprzejezdne w błocie zimowym lub ciężkiego letni deszcz, jak instalowanie podjazd wpłynie na krajobraz i czy podjazd będzie w konflikcie z urządzeń podziemnych.

Projektowanie nowego domu
Należy zwrócić szczególną uwagę na sposób wód powierzchniowych będzie odsączyć nieruchomości. Wysiłki powinny być wykonane tak, że woda spływa z dala od podjazdu. Może to wymagać umieszczania przepustów lub rur pod podjazd, aby uniknąć puddling wzdłuż jego boków.

Będziesz potrzebować architekta

 Zaprojektuj swój własny dom, lub skonsultować się z architektem. Architekci i inżynierowie mają specjalne przeszkolenie i doświadczenie w projektowaniu domów i są konieczne dla większości wymagań budowlanych i zagospodarowania przestrzennego kodu jurysdykcji. Niezależnie od tego, czy umowy z ich usług lub zdecydować się zaprojektować własną, można zbudować dom zostanie wybudowany dla Ciebie, więc angażować się ściśle w procesie projektowania.

Przed wynająć lub skonsultować się z architektem, dowiedzieć się, jakie usługi zarządzania firma może lub nie może zapewnić. Niektóre firmy architektura pomoże wykonawców wynajmu wiedzą i zaufanie, a także konsultacje i skontrolować pracę wykonawcy, jak postępuje, podejmowanie niezbędnych zmian i uzupełnień w miarę postępu prac. Może to być znaczącą relief ból w procesie.
Przed budowy, musisz złożyć plany miasta lub powiatu budynku Komisji do zatwierdzenia. Jeśli nie jesteś doświadczonym architektem, to będzie bardzo trudne do wykonania niezbędnych wobec skali rysunków produkcyjnych i specyfikacji technicznych koniecznych do zatwierdzenia. Aby zaoszczędzić czas, energię i pieniądze, to zaleca się, aby skonsultować się z zawodowych i współpracować z nimi, aby zaprojektować dom, który chcesz.