Jak wybudować dom własnymi rękami i własnymi zasobami? Część 2.

Budowa domu

Zaprojektuj swój własny dom, lub skonsultować się z architektem. Architekci i inżynierowie mają specjalne przeszkolenie i doświadczenie w projektowaniu domów i są konieczne dla większości wymagań budowlanych i zagospodarowania przestrzennego kodu jurysdykcji. Niezależnie od tego, czy umowy z ich usług lub zdecydować się zaprojektować własną, można zbudować dom zostanie wybudowany dla Ciebie, więc angażować się ściśle w procesie projektowania.

Architekt pomoże Ci dobrać optymalne rozwiązania

    Przed wynająć lub skonsultować się z architektem, dowiedzieć się, jakie usługi zarządzania firma może lub nie może zapewnić. Niektóre firmy architektura pomoże wykonawców wynajmu wiedzą i zaufanie, a także konsultacje i skontrolować pracę wykonawcy, jak postępuje, podejmowanie niezbędnych zmian i uzupełnień w miarę postępu prac. Może to być znaczącą relief ból w procesie.
Przed budowy, musisz złożyć plany miasta lub powiatu budynku Komisji do zatwierdzenia. Jeśli nie jesteś doświadczonym architektem, to będzie bardzo trudne do wykonania niezbędnych wobec skali rysunków produkcyjnych i specyfikacji technicznych koniecznych do zatwierdzenia. Aby zaoszczędzić czas, energię i pieniądze, to zaleca się, aby skonsultować się z zawodowych i współpracować z nimi, aby zaprojektować dom, który chcesz.

Projektowania pomieszczeń mieszkalnych. Zabawa częścią projektowania domu jest wyobrażanie sobie nowe życie w nowym miejscu. Poświęć trochę czasu na badania wstępne rysowane plany pięter inspiracji i rozważyć użycie ich jako przewodnik dla własnej przestrzeni. Przewodnicy budowy domu są powszechnie dostępne za darmo online. Daj dużo myśli do jakiego rodzaju pokoi chcesz, liczba sypialni, które będą niezbędne dla swojej rodziny, a co to za styl chcesz w pokojach można ” będziesz spędzać najwięcej czasu.

Sypialnie: Dla domu rodzinnym, gdzie istnieje możliwość uzupełnienia, pamiętaj, że jest prostsza, aby dodać pokój podczas początkowej budowy niż przebudować lub zbudować dodatek później. Jeśli potrzebujesz tylko 2 sypialnie obecnie dodatkowy pokój może być używany do biurze, przechowywania, a nawet pozostała niedokończona i nieumeblowane do czasu, gdy jest to potrzebne.
Łazienki: W praktyce jedna łazienka może wystarczyć w prawie każdej sytuacji, ale jeśli dom jest dla wielu ludzi, dwa sprawia, że ​​życie jest znacznie łatwiejsze. Posiadanie dwóch lub więcej łazienek również wzrośnie wartość odsprzedaży na uwadze wygodę poglądach gospodarzy kupującego.
Specjalne sale: Zastanów się, czy styl życia wymaga, pokoje przystosowane dla funkcji specjalnych, takich jak restauracje, formalnej przestrzeni biurowej, den lub pokój zabaw.

Obszar użytkowy dla Twojej rodziny w Twoim domu

 Zaprojektuj obszarów użytkowych z oczu w kierunku funkcji. Do życia w rodzinie, o pralnia, a nawet garaż może być prawdziwa pomoc w zarządzaniu dnia na dzień obowiązków. Planowanie koniecznych dom-running spacji jest krytycznym elementem procesu projektowania. Ważne jest również, aby zaprojektować im być tak proste w stroju z drutu i kanalizacji, jak to możliwe, co ważne, aby skonsultować się z inżynierem architektury przy projektowaniu domu. Starannie zaprojektować:

Kuchnia
Garaż
Pralnia
Powierzchnie magazynowe

Budowa domu - porady dotyczące projektowania

Okna miejsce z maksymalną wydajnością energii w umyśle. Estetyka części i część efektywności energetycznej, projektowanie domu z oczu w kierunku światła słonecznego zapewni, że w domu pozostaje pełen ciepłym świetle promieniowania, gdy potrzebuje go najbardziej. Jeśli budujesz dom z dużymi oknami w salonie, za skierowane są w stronę najbardziej atrakcyjne widzenia i pod kątem, który maksymalizuje naturalne oświetlenie, kiedy będziesz chciał najbardziej.

Kuchnie mogą korzystać z najbardziej światła zewnętrznego, więc zastanów się, co razem promień słońca w kuchni oferują najlepsze wyniki. Późnym popołudniem może być gotowanie i czas mycia naczyń, więc może być najlepiej zorientować kuchnię w kierunku zachodnim do skorzystania. Większe okna na południowej ścianie domu pomoże również ogrzać dom przez zysk słonecznej w chłodniejszych strefach klimatycznych.

Elementy sanitarne – architektura

 Przygotuj się do rozwiązania kwestii odprowadzania wody z właściwego projektu. Bądź świadomy tego, jak wody powierzchniowe (deszcz, śnieg topi, drenaż ze źródeł sezonowych) porusza się na placu budowy. Bardzo ważne jest, aby utrzymać wodę z dala od domu, zwłaszcza w chłodniejszych strefach klimatycznych. Zamrażanie rur i uszkodzenia fundacja może wynikać z braku planowania na tym etapie. Chcesz zachować piwnicy suche i zmniejszyć ryzyko, że trzeba będzie wilgotnego drewna, która zaprasza termity w każdym klimacie. Proste Swales lub trawiaste rowy będzie przejść długą drogę w kontrolowaniu odprowadzanie wody powierzchniowe.