Jak przygotować budynek do użytku? Sprzątanie pobudowlane

profesjonalne sprzątanie warszawa

Budowa to miejsce, gdzie króluje bałagan. Niezależnie od tego, czy mówimy o stawianiu budynku od podstaw, generalnym remoncie, czy mniejszych pracach.

Niestety nawet po tygodniach od zakończenia prac możemy znaleźć na wyższych półkach pył i kurz. Nie tylko jest to nieprzyjemne, ale może być również szkodliwe dla zdrowia. Warto więc się przygotować i skorzystać z usług sprzątania pobudowlanego.

Czy po wykonaniu prac posprząta firma remontowa?

O ile nie zostanie to wyraźnie określone w umowie, sprzątanie na budowie nie jest zazwyczaj częścią prac ekip budowlanych. Standardem przemysłowym jest zwykle niezbyt dokładne zamiatanie. Zwykle polega to na tym, że nasza ekipa sprząta swoje narzędzia, gruz, i zmiata co większe elementy tynku oraz innych pyłów z podłogi. Czasami wykonawcy przetrą część powierzchni mokrymi szmatami. Wszystko poza tym, w tym sprzątanie wspólnych pomieszczeń takich jak korytarze i windy, będzie musiało zostać zorganizowane przez nas.

Jako właściciele firmy lub domu powinniśmy się więc przygotować na wiele godzin ciężkiej pracy lub dodatkowe koszty.

Sprzątanie pobudowlane

sprzątanie biur warszawa wola

Niezależnie od tego czy mówimy o firmie, czy o domu, czy budynek jest używany podczas remontu, czy jest opuszczony – po za kończeniu procesu niezbędne jest sprzątanie. Po przymocowaniu ostatniej szuflady i nałożeniu ostatniej warstwy farby niezbędne jest naprawdę dokładne sprzątanie wszystkich detali.

Sprzątając po remoncie lub budowie musimy zmieść i odkurzyć wszystkie powierzchnie. Nie mówimy tu tylko o podłogach, ale również o ścianach i sufitach. Następnie niezbędne będzie umycie na mokro podług, ale również tapicerek i wszystkich innych powierzchni. Nie możemy zapomnieć o wytarciu również na mokro drzwi, gałek, klamek i listwy podłogowej. Następnie możemy przejść do łazienki i aneksu kuchennego, gdzie również należy wytrzeć i zdezynfekować wszystkie powierzchnie. Podczas sprzątania pobudowlanego musimy pamiętać o wszystkich szafkach, ladach i wnękach, ponieważ wszędzie znajdziemy kurz i pył. Niezbędne jest też umycie wszystkich okien, w tym ram okiennych i parapetów.

To jednak nie koniec. Według specjalistów z firmy Czysto, prócz tego powinniśmy odkurzyć wszystkie kanały, kraty, otwory wentylacyjne, rolety, wentylatory sufitowe i oprawy oświetleniowe oraz oczyścić cały sprzęt, taki jak zawiasy i uchwyty. Kiedy czyścimy meble pamiętajmy o wnętrzu i zewnętrzu każdej półki, szafki i szafy.

sprzątanie biur warszawa wola

Na koniec musimy usunąć wszystkie pozostałe śmieci i gruz, chociaż pewnie większość z nich zabrała ekipa budowlana. Jak widać pracy ze sprzątaniem pobudowlanym jest naprawdę dużo i jest ona wyjątkowo ciężka, a my musimy pamiętać o całej masie szczegółów. Z tych powodów wiele osób decyduje się na wykupienie takich usług.

Kiedy zatrudnić specjalistyczną firmę do sprzątania pobudowlanego?

Na sprzątanie pobudowlane warto zdecydować się w bardzo wielu przypadkach. Przede wszystkim właściciele biur i innych firm powinni skorzystać z usług specjalistów. Bałagan i wiecznie wychodzący kurz będzie źle wpływał na wizerunek naszej firmy. Uprzykrzy też życie nam i naszym pracownikom. Niestety jeżeli taka usługa nie jest wykonana profesjonalnie to szybko może się okazać, że kurz towarzyszy nam jeszcze przez kilka tygodni.

Kiedy remont jest przeprowadzany w naszym domu powinniśmy się zastanowić, czy mamy wystarczająco dużo czasu i energii, żeby zająć się tym samemu. Jeżeli mamy w budżecie remontowym przewidziane fundusze na zatrudnienie specjalistów do sprzątania, to zdecydowanie ułatwi nam życie.