Drzwi zewnętrzne – jakie wybrać?

Gdy wybieramy zewnętrzne drzwi do naszego domu, zazwyczaj uwagę skupiamy na modelach stalowych i drewnianych. Czym różnią się między sobą i które z nich kupić? Oczywiście wiele zależy tu od naszego gustu i stylu w jakim chcemy urządzić całość. Co jednak z praktyczną stroną konkretnych modeli?

Zastanówmy się nad tym, jakie konkretne cechy powinny wykazywać drzwi zewnętrzne. Takowe muszą przecież być nie tylko stabilne, ale i łatwe w użytkowaniu.

Jakie powinny być zewnętrzne drzwi?

Drzwi do mieszkania czy domu, a nawet firmy powinny przede wszystkim stanowić ochronę. Solidną barierą zarówno dla złodziei, jak i mrozu czy niesprzyjających warunków atmosferycznych. Co więcej, takowe powinny również stanowić wizytówkę budynku. Od mogłoby się wydawać nieistotnego elementu, jakim są drzwi, tak naprawdę wiele zależy. One po prostu muszą dobrze się prezentować, by całość wyglądała estetycznie i w zależności od gustu – stylowo lub nowocześnie.

Poza tym, wybierając drzwi wejściowe zdecydować musimy też o wielu praktycznych ich aspektach. Między innymi tym, czy mają one otwierać się na zewnątrz czy do wewnątrz. Jeśli przestrzeń w domu jest ograniczona, lepiej zdecydować się na skrzydło otwierane do środka. Takowe jest też bardziej szczelne i trudniejsze do wyważenia. To jego nieocenione plusy. Istotne są również wszystkie inne elementy wykończeniowe wejścia. Chodzi między innymi o zamek listwowy, zasuwy, rygle, klamki czy wkładki lub bolce antywłamaniowe.

Przechodząc jednak do sedna, a więc drzwi stalowych i  drzwi zewnętrzne drewniane czy drzwi wewnętrzne drewniane, sprawdźmy krótkie zestawienie charakterystycznych cech zarówno pierwszych, jak i drugich.

Stalowe drzwi – czy są dobrym wyborem?

Stalowe drzwi, to dobry wybór, gdy zależy nam na długoletniej eksploatacji. Są bowiem bardzo odporne i zazwyczaj służą właścicielom całe dekady. Zazwyczaj ociepla się je przy użyciu sztywnej pianki, co zapewnia izolację termiczną. Jednak takie modele wizualnie nie zawsze wyglądają ciekawie. Oczywiście można znaleźć produkty, które sprostają naszym oczekiwaniom, jednak może być to ciężkie zadanie. Co więcej, w porównaniu do drzwi drewnianych, takowe pracują głośniej i mają niższy współczynnik, gdy chodzi o przepuszczalność ciepła i zimna.

Drewniane drzwi zewnętrzne – jakie wybrać?

Z kolei drewniane drzwi, to modele które tak naprawdę stosowane są od lat. Najprawdopodobniej dlatego, że po prostu wizualnie są efektowniejsze. Drewno, to w końcu szlachetny materiał, który sprawdza się w praktycznie każdych warunkach.

Poza tym, takie drzwi mają też cały szereg funkcjonalnych zalet, które zachęcają do ich montażu. Ich główne zalety, to przede wszystkich doskonałe właściwości izolacyjne i termiczne. A to oznacza, że przy takich modelach nie straszne będą nam ani upalne wakacje, ani mroźne zimy. Co więcej, drewniane drzwi, to również całkowita ochrona akustyczna. Takie modele są też cichsze i bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Gdy szukamy firmy, która zajmie się osobistym projektem i zapewni nam drzwi najwyższej jakości, warto zdecydować się na sprawdzonego producenta. Na przykład halupczok.com.pl – stolarstwo Halupczok.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, przedsiębiorstwo proponuje bowiem zarówno drewniane drzwi zewnętrzne, jak i modele aluminiowo-drewniane. A wszystko to, według indywidualnego projektu. Do wyboru pozostaje również rodzaj drewna. Postawić można zarówno na drewno sosnowe ,meranti, dębowe, jak i modrzewiowe.

Całość wykonana może być więc zgodnie z naszymi wytycznymi i potrzebami. Możemy stworzyć model, którego nikt wcześniej nie posiadał. Przy wsparciu ze strony producenta dobierzemy wszystkie parametry tak, by spełniały nasze oczekiwania w stu procentach.