Dlaczego w sprzedaży nieruchomości warto stosować wizualizację 3D?

Wraz ze zmieniającymi się potrzebami odbiorców rynku nieruchomości zmieniają się formy ich prezentacji. Jednym z dowodów jest istnienie już od pewnego czasu wizualizacji 3D. W obecnych czasach ludzie nie kupują mieszkań – kupują swoją wizję życia w nowym miejscu. Chodzi o to, by przedstawić ową wizję w możliwie najbardziej atrakcyjny sposób.

Jak prowadzić marketing rynku nieruchomości?

Skutecznym chwytem jest dzisiaj przedstawienie najważniejszych informacji o swojej firmie w formie historii, obrazującej wartości bliskie członkom personelu. Nie wystarczy jednak oznajmić, że załoga firmy lubi to, co robi.

Za udanym zabiegiem reklamowym stoi historia przekazana w formie artykułu lub serii tekstów, a najlepiej w formie filmu zamieszczanego na You Tubie, Facebooku, Instagramie i innych kanałach mediów społecznościowych. Ludzie coraz chętniej stawiają na firmy funkcjonujące według wartości bliskich dla nich samych.

Wybierz określoną grupę docelową

Nie jest to już tajemnica – każda reklama, niezależnie od tego, jakiego produktu dotyczy, ma swoją określoną grupę docelową. Dlaczego to jest tak ważne? W przypadku marketingu nieruchomości chodzi po prostu o to, że w inny sposób promowane będzie mieszkanie dla nowoczesnego singla, inaczej dla pary bezdzietnej, a jeszcze inaczej dla pary z dziećmi. Każda z tych grup społecznych wyznaje nieco inne wartości i w zupełnie inny sposób widzi siebie w nowym mieszkaniu.

Nie sprzedawaj mieszkania – sprzedawaj wizję

Jak już wspomnieliśmy na początku, ludzie nie kupują mieszkań, lecz wizję siebie w tym mieszkaniu. I tą właśnie wizję trzeba klientowi “sprzedać”. Tu właśnie zaczyna się rola wizualizacji 3D – klient ma możliwość zobaczyć nie tylko uśmiechniętych i zadowolonych ludzi na nagraniu, cieszących się z inwestycji, lecz może też sam, nie wychodząc z domu, obejrzeć mieszkanie i przekonać się, czy będzie ono właściwym wyborem.

Wizualizacja 3D daje możliwość obejrzenia mieszkań, które jeszcze nie zostały wybudowane – daje to klientowi do pewnego stopnia możliwość ingerencji w jego ostateczny wygląd poprzez konsultacje z deweloperem.

Czym jest wizualizacja 3D?

W najkrótszym ujęciu wizualizacja 3D jest rozwiązaniem umożliwiającym stworzenie w przestrzeni obiektu posiadającego określoną wysokość, szerokość, a nawet głębię obrazu, odpowiedzialną za trójwymiarowy efekt. Powstałe w ten sposób obiekty ukazywane na ekranie są zbliżone do tego, w jaki sposób oko człowieka wiedziałoby dane obiekty w rzeczywistości.

Czy wizualizacja jest skuteczna?

Według statystyk, aż w 54% przypadków odbiorcy byli bardziej zaangażowani w przekaz, jeśli był on dostarczany w formie filmu. Jest tak dlatego, że wizualizacja angażuje znacznie więcej zmysłów, niż sam artykuł.

Znacznie skuteczniej pobudzany jest zmysł wzroku, wpływając na wrażenia estetyczne, płynące z wizualizacji, a także słuch poprzez dobranie nastrojowej muzyki, tworzącej odpowiedni klimat, zachęcający klienta do pozytywnego odbioru oglądanej nieruchomości.

Jak wizualizacja wpływa na wizerunek firmy?

Wprowadzenie wizualizacji 3D, jaką wykonuje np. The Frame, do marketingu nieruchomości pozwala również na zaprezentowanie firmy reklamującej w nowoczesnym świetle.

Wirtualny spacer może być nie tylko dobrą zabawą, lecz także sposobem na zaoszczędzenie czasu, lub też sposobem na wykrycie nieprawidłowości w przygotowywanym obiekcie, zanim jeszcze rozpocznie się budowa, co pozwala również zaoszczędzić znaczące sumy.

Również zastosowanie takich rozwiązań, jak panorama 360o umożliwia obejrzenie obiektu ze wszystkich stron, co jest na plus dla klienta, a także dokonać szybkich zmian np. kolorystycznych, co jest dużym ułatwieniem dla firmy przygotowującej projekt mieszkania lub całego budynku.

Promocja nieruchomości

Obecnie ogromnego znaczenia nabrało atrakcyjne zaprezentowanie obiektu. Jeśli interesuje nas wizualizacja budynku we Wrocławiu, w tym mieście z pewnością znajdziemy fachową pomoc. Współczesne formy prezentowania budynków pozwalają lepiej dotrzeć do klientów, zbudować swoją pozycję na rynku nieruchomości, a także pozostawić w tyle konkurencję.